پاک کردن تاتو با لیزر

پاک کردن تاتو با لیزر

آنچه می خوانید...

تقریباً از هر پنج بزرگسال، یک نفر حداقل یک خالکوبی دارد. اگرچه ۸۶ درصد از آنها از برند کردن بدن خود پشیمان نیستند، اما تعداد پاک کردن خالکوبی با لیزر هر روز در حال افزایش است. فناوری پاک کردن تاتو با لیزر در سال های اخیر به طور قابل توجهی بهبود یافته است و نتایج بسیار موثری را در انواع پوست و طرح های تاتو ارائه می دهد. اما آیا برای شما مناسب است؟

پاک کردن تاتو با لیزر چگونه انجام می شود؟

روش های مختلفی برای پاک کردن جوهر تاتو از روی پوست وجود دارد، اما حذف لیزر موثرترین و مطمئناً محبوب ترین روش است. این تا حد زیادی به دلیل میزان موفقیت بالا و عدم وجود عوارض جانبی جدی است. پیشرفت‌های تکنولوژیکی در چند سال گذشته این فرآیند حذف را بسیار مقرون به صرفه‌تر و رایج‌تر کرده است، اما هنوز برای عموم مردم کمی رمز و راز باقی مانده است.

حقیقت این است که حذف ذرات جوهر در پوست بسیار دشوار است. این را در نظر بگیرید: بدن شما آن ذرات را به‌عنوان اجسام خارجی می‌بیند و دائماً در تلاش است تا آنها را با استفاده از ارتشی از گلبول‌های سفید از بین ببرد، اما آنها نمی‌توانند کار را انجام دهند! این به این دلیل است که ذرات جوهر بسیار بزرگتر و سخت تر هستند. بیشترین کاری که گلبول های سفید می توانند انجام دهند این است که به آرامی جوهر را فرسایش دهند، به همین دلیل است که تمام خالکوبی ها با زمان کافی محو می شوند.

این ذرات به وضوح مواد سختی هستند، و به همین دلیل است که ما باید از چیزی به قدرت لیزر برای حذف آنها استفاده کنیم. با این حال، هر لیزری این کار را نمی کند. حذف تاتو به لیزر پالس فوق کوتاه تخصصی نیاز دارد که با انتشار انفجارهای بسیار داغ در فواصل سریع عمل می کند تا ذرات جوهر را گرم کرده و از هم جدا کند.

رنگدانه جوهر نیز تفاوت ایجاد می کند. از آنجایی که رنگدانه های مختلف طول موج های مختلف نور را جذب می کنند، لیزر باید روی طول موج مناسب تنظیم شود تا جوهر تجزیه شود. خالکوبی هایی که رنگدانه های متفاوتی دارند به بیش از یک آداپتور برای تجزیه هر نوع ذره جوهر نیاز دارند.

آن گلبول‌های سفید خون را به خاطر دارید که مشغول حمله به ذرات جوهر هستند؟ اینجا جایی است که آنها در نهایت لحظه شکوه خود را دارند! هنگامی که لیزر جوهر را به ذرات به اندازه کافی کوچک تجزیه می کند، گلبول های سفید خون می توانند آنها را گرفته و به کبد ببرند، جایی که همراه با هر جسم خارجی یا سموم دیگری از بدن خارج می شوند.

خالکوبی چگونه پاک می شود؟

اگرچه از لیزر برای پاک کردن خالکوبی استفاده می شود، اما سیستم ایمنی بدن شما در واقع آنها را از سیستم شما پاک می کند. به همین دلیل است که تاتو ها به مرور زمان محو می شوند؛ بدن شما به آرامی رنگدانه خالکوبی را جذب و از بین می برد. حذف تاتو با لیزر این فرآیند را با شکستن جوهر تاتو به ذرات ریز تسریع می‌کند، بنابراین سیستم ایمنی شما می‌تواند آن را سریع‌تر از سیستم شما پاک کند. چندین روش لیزر درمانی وجود دارد که خالکوبی‌ها را پاک می‌کند.

مقالات دیگر: درمان لک پوستی با لیزر

فیلم پاک کردن تاتو با دستگاه کیوسوییچ

آیا پاک کردن تاتو با لیزر درد دارد؟

برداشتن تاتو با سیستم لیزر دردناک نیست، اما بسته به حساسیت خود ممکن است ناراحتی خفیفی را تجربه کنید. بیشتر مردم انرژی ضربان دار را به این صورت توصیف می کنند که احساس می کنند یک نوار لاستیکی به طور مکرر به پوست آنها می خورد. پس از جلسه، می توانید از کمپرس یخ برای کاهش حساسیت در ناحیه استفاده کنید.

چقدر طول می کشد تا خالکوبی ام را پاک کنم؟

از آنجایی که بدن و تاتو هر فرد متفاوت است، پزشک شما هر استراتژی حذف خالکوبی را بر اساس مورد به مورد توسعه می دهد. اگرچه ممکن است نتایج اولیه را در چند درمان روشن‌کننده ببینید، تعداد جلسات مورد نیاز به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

  • رنگ ها و نوع رنگدانه
  • سن، اندازه و تراکم تاتو شما
  • پیچیدگی طرح و مکان آن

از آنجایی که سیستم ایمنی شما ذرات جوهر را از بدن شما پاک می کند، سلامت کلی شما نیز نقش اساسی در تعداد جلسات مورد نیاز برای پاک کردن خالکوبی شما ایفا می کند.

درمان تاتو با لیزر

در بیشتر موارد، معمولاً سه تا شش جلسه طول می‌کشد تا چشمگیرترین نتایج را داشته باشید.

مقالات دیگر: بهترین دکتر پوست

در طول درمان تاتو با لیزر چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

جلسه پاک کردن تاتو با لیزر بسته به خالکوبی شما بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد. شما در طول درمان از عینک مخصوصی استفاده می کنید تا از بینایی خود در برابر طول موج های پرقدرت مورد استفاده برای شکستن جوهر تاتو محافظت کنید. جلسات شما معمولاً با فاصله چند هفته برنامه ریزی می شود تا بدن شما بتواند ذرات جوهر را بین هر جلسه درمان کند و جذب کند.

درمان پس از برداشتن تاتو معمولاً شامل موارد زیر است:

  • محافظت از منطقه در برابر نور خورشید
  • با کرم آنتی بیوتیک موضعی محل را تمیز و مرطوب نگه دارید.
  • از برنزه کردن، لوسیون‌ها و سایر درمان‌های زیبایی خودداری کنید.
دکتر سوسن احمدی

دکتر سوسن احمدی

پوست، مو و زیبایی
دارای دکترای حرفه ای پزشکی بوده و به عنوان یکی از بهترین متخصصین زیبایی پوست و مو در ایران و شهر تهران مشغول فعالیت هستند.
ایشان دوره تخصصی زیبایی صورت را در دانشگاه UCT سپری کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =