ماندگاری تزریق چربی صورت

تزریق چربی صورت چقدر ماندگاری دارد؟

آنچه می خوانید...

تصمیم گیری برای انجام جراحی زیبایی انتخابی است که بسیاری از مردان و زنان به دنبال اصلاح یا بهبود بخشی از صورت به دنبال آن هستند. با در نظر گرفتن این موضوع، کاملاً طبیعی است که به همه به دنبال یک اثر دائمی یا اثری که تا حد ممکن دوام داشته باشد هستند. مانند لیپوفیلینگ یا تزریق چربی صورت که عمر طولانی آن مزیتی نسبت به روش های پزشکی دیگر است.

این یک عمل جراحی است که بر اساس برداشتن رسوبات چربی از بدن خود بیمار و کاشت آنها در سایر نواحی فاقد چربی مانند قفسه سینه، باسن یا صورت با طول عمر بسیار طولانی است. لیپوفیلینگ صورت با عدم وجود هرگونه خطر آلرژی یا پس زدن مشخص می شود. در واقع، چربی استفاده شده از بدن خود بیمار می آید. علاوه بر این، طول عمر لیپوفیلینگ صورت در مقایسه با تزریق اسید هیالورونیک بیشتر است.

مراحل تزریق چربی صورت

مرحله اول مداخله شامل برداشتن چربی از یک محل مشخص است. لیپوساکشن چربی به مقدار لازم با استفاده از میکروکانولای غیر ضربه ای انجام می شود. چربی سانتریفیوژ می شود تا فقط سلول های چربی (آدیپوسیت ها) جمع آوری شود. سپس چربی از طریق میکرو برش های ۱ میلی متری با استفاده از میکرو کانولا به صورت شما در ناحیه مورد درمان تزریق می شود. این امکان افزایش حجم و رسیدن به پر شدن بافت‌های محلی را فراهم می‌کند و امکان کشش مجدد بافت‌ها را فراهم می‌کند (ایده‌آل در هنگام اولین نشانه‌های پیری).

نتیجه لیپوفیلینگ صورت و ماندگاری آن

برای مشاهده اثر زیبایی شناختی کلی و قطعی عمل لیپوفیلینگ صورت باید صبر و حوصله داشت و منتظر تحلیل کامل ادم موضعی در محل تزریق و بهبودی بود.

این دوره می تواند به طور متوسط ​​بین ۳ تا ۶ ماه طول بکشد.

چون پیوند واقعی سلول های چربی زنده است و به شرطی که این روش خوب باشد و پیوند موثر باشد، سلول های پیوند شده در بدن بیمار زنده می مانند. در واقع، عمر لیپوفیلینگ صورت از نظر دوام طولانی است.

از نظر طول عمر، لیپوفیلینگ صورت یک روش قطعی است زیرا سلول های چربی یک بار پیوند شده به اندازه بافت های اطراف آنها عمر می کنند.

با در نظر گرفتن این موضوع، بیماری که تحت عمل تزریق چربی صورت قرار می گیرد، باید در نظر داشته باشد که وقتی پیوند چربی انجام می شود، حتی در بهترین شرایط برای انجام این مداخله. به طور متوسط، ۳۰ درصد از توده چربی تزریق شده مجدداً پس از آن جذب می شود.

نمونه کار تزریق چربی صورت 2َ
نمونه کار تزریق چربی صورت 1

لازم به ذکر است که سلول های چربی پیوند شده قادر به زندگی و تکامل و همچنین در نواحی مختلف بدن انسان به خصوص در مواجهه با تغییرات وزنی خواهند بود.

افزایش وزن بیمار مطمئناً حجم محل تزریق را افزایش می دهد، در حالی که کاهش وزن ناگزیر باعث کاهش حجم و در نتیجه کاهش طول عمر آن می شود.

در نهایت، به دلیل اجتناب ناپذیر بودن دوران پیری، نواحی تزریق شده در طول سال ها طبق این فرآیند فیزیولوژیکی به تکامل خود ادامه می دهند.

هدف تزریق چربی صورت: به دست آوردن ظاهری جوان‌تر و سالم‌تر با یک عمر اثرات زیبایی‌شناختی که می‌تواند دائمی باشد.

ماندگاری بالا و طول عمر زیاد تزریق چربی صورت

و از آنجایی که روش تزریق چربی در صورت تنها به حجم کمی از چربی نیاز دارد، جراح تنها یک لیپوساکشن کوچک انجام می دهد تا سلول های چربی را برای انتقال به مناطقی که بیمار می خواهد حجم دهد، پیدا کند. این روش کم تهاجمی است و با بی حسی موضعی انجام می شود. بنابراین تزریق چربی خود را به عنوان یک راه حل عالی برای بیمارانی که به دنبال یک رویکرد طبیعی تر با طول عمر نسبتاً طولانی هستند نشان می دهد.

مقالات دیگر: زاویه سازی فک و چانه با تزریق چربی در نیاوران

فیلم تزریق چربی صورت

همچنین این امکان را فراهم می کند که حجم بیشتری نسبت به محصولات پرکننده به دست آورید. در واقع، لیپوفیلینگ صورت با طول عمر طولانی و اثر حجم دهنده آن در مقایسه با اسید هیالورونیک متمایز می شود.

تزریق چربی به نواحی صورت یک راه حل طولانی مدت است که اثرات آن می تواند تا سال ها باقی بماند. و در نهایت بین ۵۰ تا ۷۰ درصد چربی در جای خود ثابت می ماند.

دکتر سوسن احمدی

دکتر سوسن احمدی

پوست، مو و زیبایی
دارای دکترای حرفه ای پزشکی بوده و به عنوان یکی از بهترین متخصصین زیبایی پوست و مو در ایران و شهر تهران مشغول فعالیت هستند.
ایشان دوره تخصصی زیبایی صورت را در دانشگاه UCT سپری کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 10 =