لیفت شقیقه بدون جراحی

لیفت شقیقه بدون جراحی در نیاوران

آنچه می خوانید...

در این مقاله، می‌خواهیم در مورد یک درمان برای بدست آوردن زیبایی منحصر به فرد صحبت کنیم که از یکی از قابل‌اعتمادترین مواد تزریقی آرایشی استفاده می‌ باشد. لیفت شقیقه و ابرو با تزریق بوتاکس یکی از روش های محبوب و پر طرفدار تلقی می شود. ممکن است زمزمه هایی در مورد این روش به صورت آنلاین و در فضای مجازی شنیده باشید و از خود پرسیده باشید که آیا واقعاً درمان موثر لیفت ابرو و شقیقه وجود دارد که نیازی به مداخله جراحی نداشته باشد یا خیر! با وجود همه شک و تردید ها، مایلیم به شما اطمینان دهیم که لیفت شقیقه و ابرو از طریق تزریق بوتاکس، افسانه نیست!

لیفت شقیقه بدون جراحی

لیفت ابرو و شقیقه از طریق بوتاکس چیست؟

احتمالاً شنیده اید که بوتاکس با «انجماد» یا بی حرکت کردن عضلات زیر ناحیه تحت درمان کار می کند. وقتی آن ماهیچه‌ها شل می‌شوند، چین‌ هایی که در پوست ایجاد می‌ کنند نیز از بین می روند. متخصصان پوست از تزریق بوتاکس برای تغییر تعادل پویا بین عضلاتی که در جهات مختلف کشیده می شوند استفاده می کنند. سعی کنید تصور کنید که عضلات صورت شما در حال انجام نوعی بازی طناب کشی با یکدیگر هستند.

متخصصان زیبایی از بوتاکس برای قرار دادن ماهیچه‌ هایی که ایجاد و تشویق به چین و چروک و افتادگی پوست می‌کنند در یک نقطه موقت استفاده می‌کنند. لیفت ابرو و شقیقه، با تزریق بوتاکس به تکنیکی اشاره دارد که برای بالا آمدن ماهیچه های پیشانی و اطراف چشم استفاده می شود. این روش ماهیچه هایی را که ابرو و شقیقه را در حین انقباض پایین می آورند شل می کند.

سپس ابروها کمی بالا می آیند و در نتیجه ابروها و پلک ها را لیفت می کنند و چشم ها باز تر و شاداب تر به نظر می رسد. لیفت ابرو و شقیقه همچنین برای از بین بردن خطوط عمودی آزاردهنده بین چشم ها (که گاهی به آن خطوط “۱۱” گفته می شود) و خطوط افقی پیشانی عمل می کند. لیفت ابرو و شقیقه، با تزریق بوتاکس این مزیت را دارد که از ایجاد چین و چروک های جدید در اطراف چشم و ناحیه پیشانی جایی که بوتاکس اعمال شده است، جلوگیری می کند.

همچنین به جلوگیری از برجسته‌ تر شدن چین و چروک‌ های موجود کمک می‌کند. در برخی موارد ظاهر چین و چروک های موجود را بهبود می بخشد یا از بین می برد. اثر کلی برای بسیاری از بیماران بهبودی ظریف اما قابل توجه است. تکنیک‌ های تهاجمی‌تر لیفت ابرو و شقیقه، معمولاً نیاز به مداخله جراحی دارند. نتایج بوتاکس معمولا بین ۳ تا ۶ ماه باقی می ماند، بسته به میزان بوتاکس استفاده شده و متابولیسم منحصر به فرد هر شخص، ماندگاری بوتاکس متفاوت است.

آیا من کاندید خوبی برای لیفت ابرو و شقیقه با تزریق بوتاکس هستم؟

تکنیک لیفت ابرو و شقیقه با تزریق بوتاکس برای افرادی که دارای افتادگی در پلک بالایی هستند مفید است. همانطور که پوست پیرتر می شود، خاصیت ارتجاعی و از دست دادن کلاژن بر مناطقی از پوست تأثیر می گذارد که ممکن است انتظارش را نداشته باشیم. یکی از این ناحیه ها پلک ها هستند. تجمع بافت های افتاده به علت افزایش سن، که از نظر پزشکی به عنوان درماتوکالازیس شناخته می شود، می تواند منجر به ظاهری “خسته” و “عصبانی” شود و احتمالاً حتی دید بیمار را مسدود کند.

درماتوکالازیس مشکلی است که هم مردان و هم زنان را درگیر می کند. شروع علائم معمولا در حدود ۴۰ سالگی شروع می شود. با این حال، افتادگی پلک منحصر به محدوده سنی خاصی نیست. برای برخی افراد، افتادگی بافت پلک، جز بیماری‌ های مادرزادی هستند که از اوایل دهه ۲۰ زندگی فرد را مبتلا می‌کنند. همانطور که قبلا ذکر شد، لیفت ابرو و شقیقه با تزریق بوتاکس برای مبارزه با خطوط عمودی که ممکن است بین ابروها ایجاد شده باشد نیز موثر خواهد بود.

هر زمان که اخم می کنید، مجموعه ای از ماهیچه ها را منقبض می کنید. با گذشت زمان، استفاده مکرر از این ماهیچه ها می تواند خطوط عمودی بین چشم ها ایجاد کند. ظاهر این خطوط گاهی اوقات تأثیر ناخواسته ای دارد که باعث عصبانی نشان دادنِ فرد می شود.

دسته دومی از ماهیچه‌ها وجود دارد که وقتی ابروهایمان را بالا می‌بریم، خطوط افقی روی پیشانی ایجاد می‌کنند. لیفت ابرو و شقیقه با تزریق بوتاکس نیز می تواند این خطوط پیری را برطرف کند. بدین ترتیب بوتاکس می تواند برای مردان بیشتر محبوب شود، هرچند مردان و زنان کاندیدهای خوبی برای درمان از طریق تزریق بوتاکس هستند.

فرآیند لیفت ابرو و شقیقه، با تزریق بوتاکس چگونه است؟

فرآیند لیفت ابرو و شقیقه، سریع، ساده و بدون درد است. می توانید انتظار داشته باشید که کل این روند حدود ۳۰ دقیقه طول بکشد. شما نیازی به بیهوشی نخواهید داشت و پس از آن می توانید با خیال راحت روز خود را ادامه دهید.
قبل از انجام تزریق بوتاکس، پزشک متخصص شما مناطقی را روی صورت شما که در آن بوتاکس تزریق می شود، مشخص می کند تا به نتایج دلخواه برسید. تزریقات سریع و کم تهاجمی هستند.

ماندگاری


اثرات لیفت ابرو و شقیقه با تزریق بوتاکس معمولاً حدود سه تا چهار ماه باقی می ماند. برخی از بیماران تا شش ماه از نتایج آن لذت می برند. اولین نتایج قابل مشاهده باید در هفته اول پس از عمل ظاهر شود.

چه نوع مراقبت هایی وجود دارد؟

بعد از اتمام، ممکن است چند ناحیه کوچک اطراف محل های تزریق بوتاکس قرمز شده باشد. قرمزی معمولاً در عرض ۱ تا ۲۴ ساعت پس از تزریق شما برطرف می شود. مانند تمام درمان های بوتاکس، یک روز یا بیشتر بعد از انجام تزریق، با پوست اطراف محل های تزریق ملایم باشید. این امر به جلوگیری از بروز لک و تسریع روند بهبودی کمک می کند. استفاده از آرایش سبک یا استفاده از کرم های ضدآفتاب و لوسیون بلافاصله پس از درمان، هیچ خطر قابل توجهی برای پوست یا محل تزریق ندارد. با این حال، ترجیحاً به پوست خود ۱۲ ساعت پس از تزریق استراحت دهید. ناحیه مورد نظر را تمیز نگه دارید و سعی کنید قسمت هایی را که بوتاکس تزریق کرده اید مالش یا آرایش سنگین نکنید.

لیفت ابرو و شقیقه از طریق تزریق بوتاکس افسانه نیست! این روش واقعا ابروهای شما را لیفت می کند، خطوط بین آنها را صاف می کند و ظاهری شاداب تر به شما می بخشد.

لیفت شقیقه با نخ

همانطور که می دانید با افزایش سن، پوست، بافت و ماهیچه های اطراف چشم، گونه ها، خط فک و گردن ضعیف شده و پوست شروع به افتادگی می کند. این امر باعث افزایش تعداد چین و چروک و ظاهر افتاده پوست می شود. همین اثر را می توان در بیمارانی مشاهده کرد که در صورت وجود پوست اضافی در گونه ها و خط فک، مقدار قابل توجهی وزن از دست داده اند. لیفت با نخ تمپل یک روش غیر جراحی است که برای لیفت کردن افتادگی پوست صورت بدون جراحی تهاجمی طراحی شده است.

لیفت شقیقه با نخ، با استفاده از نخ های جراحی انجام می شود که در یک الگوی مشخص برای سفت کردن پوست شل در اطراف شقیقه ها، چشم ها و ناحیه گونه قرار می گیرند. این تکنیک به یک روش درمانی پر طرفدار برای جوانسازی پوست تبدیل شده است زیرا دوره نقاهت کوتاهی دارد و نتایج فوق العاده ای دارد که فوراً قابل مشاهده است و برای مدت زمان طولانی باقی می ماند.

لیفت شقیقه با نخ یک تکنیک کم تهاجمی است که برای لیفت کردن و سفت کردن بافت افتاده در صورت، استفاده می شود. این یک روش جایگزین غیر جراحی برای لیفت صورت و جوانسازی کلی صورت است تا ظاهری طبیعی و نتایج طولانی مدت داشته باشد. این روش لایه های رویی سطحی پوست و همچنین بافت SMAS را که در طی فرآیند پیری طراوت خود را از دست داده اند، لیفت می کند.

لیفت با نخ تمپل، ساختار زیرین صورت را لیفت می کند. این تکنیک عمدتاً برای بهبود افتادگی پوست و عضلات صورت در مراحل پیشرفته‌ تر پیری انجام می‌شود. نتیجه فوق العاده طبیعی است و جوانسازی کلی پوست را می توان مشاهده کرد.

عوارض جانبی و خطرات ناخواسته این روش درمانی چیست؟

مهم است که قبل از درمان، هر گونه شرایط پزشکی از قبل موجود را به متخصص خود اطلاع دهید. مانند هر روش دیگری، میزان مشخصی از خطر وجود دارد و مهم است که قبل از تصمیم به درمان، خطرات مربوط به آن را درک کنید. اگرچه اکثر بیماران این عوارض را تجربه نمی کنند، همیشه مطمئن شوید که آنها را از قبل با متخصص خود در میان بگذارید. پیشنهاد می شود چند روز قبل و بعد از لیفت با نخ مصرف داروهای رقیق کننده خون را قطع کنید.

شایع ترین عوارض جانبی تورم و کبودی خفیف، ناراحتی و خونریزی است که ظرف چند ساعت تا چند روز از بین می رود. با این حال، در صورت داشتن عوارض جانبی دیگر، در تماس با متخصص خود تردید نکنید، زیرا تمام روش های تزریق پوست خطر عفونت را به همراه دارند، حتی در تمیزترین محیط ها!

دکتر سوسن احمدی

دکتر سوسن احمدی

پوست، مو و زیبایی
دارای دکترای حرفه ای پزشکی بوده و به عنوان یکی از بهترین متخصصین زیبایی پوست و مو در ایران و شهر تهران مشغول فعالیت هستند.
ایشان دوره تخصصی زیبایی صورت را در دانشگاه UCT سپری کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − دو =