زاویه سازی صورت

همه چیز درباره زاویه سازی صورت + معرفی بهترین دکتر زاویه سازی صورت

آنچه می خوانید...

زاویه سازی صورت برای افرادی که می خواهند صورت خود را جوان تر و زیباتر نشان دهند، مفید است. با گذشت زمان و با افزایش سن، پوست و ماهیچه های صورت دچار تغییر شکل می شوند. با توجه به اینکه خانم های با صورت V شکل اغلب به دلیل باریک بودن قسمت پایین چهره و چانه جوان به نظر می رسند، یکی از محبوب ترین اشکال صورت در دهه های اخیر صورت V شکل است.

زاویه سازی صورت

صحبت های دکتر سوسن احمدی درباره زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت یا کانتورینگ روش بسیار خوبی برای رفع عیوب ظاهری صورت است که با تزریق فیلر یا تزریق چربی صورت میگیرد و با توجه به تناسبات صورت هر فرد میزان ورود فیلر یا چربی مورد نیاز محاسبه و به صورت فرد تزریق میشود. این روش بسیار کمک کننده میباشد که زیبایی صورت را دو چندان کند.

روش های زاویه سازی صورت

 بزرگ کردن صورت به چند روش مختلف انجام می شود:

زاویه صورت با نخ

متأسفانه افزایش سن و گرانش می توانند چهره شما را پیرتر نشان داده و وضوح خطوط صورت را از بین ببرد.  امروزه تکنولوژی های جدید و بدون جراحی می توانند به حل این مشکل به شما کمک کنند. این روش کشش پوست با استفاده از بخیه Polydioxanoc Absorbable (PDO) به شما کمک می کند تا ظاهر طبیعی پوست خود را بازیابی کنید.
استفاده از این روش با پرکننده های پوستی، برای کسانی که از این مشکل رنج می برند موثر است. در طول درمان، بخیه های PDO زیر پوست (لایه چربی) یا زیر سیستم اسکلتی عضلانی سطحی (SMAS) در زیر پوست قرار می گیرند. نخ ها با استفاده از یک کانول برای کاهش کبودی ناحیه تحت درمان قرار می گیرند.
گاهی اوقات و در صورت صلاحدید پزشک می توانید تصمیم بگیرید که کدام قسمت صورت را بلند کنید. پس از یک دوره درمان ۶ تا ۸ ماه، نخ ها جذب می شوند و کلاژن در اطراف آن تشکیل می شود. این نتیجه برای زاویه سازی صورت می تواند تا ۲ سال دوام داشته باشد.

زاویه صورت با چربی

با استفاده از این روش، می توانید خطوطی را در اطراف صورت خود بکشید تا به شما در ایجاد چهره به شکل V  کمک کند. با این کار مقدار کمی بافت چربی از ناحیه شکم یا ران خارج شده و به داخل لوله کانون تزریق می شود. توجه داشته باشید که فقط مقدار کمی چربی از بدن خارج می شود و این کاملا با لیپوساکشن متفاوت است. حدود ۲۰۰ میلی لیتر چربی گرفته شده و از طریق سرنگ تزریق می شود. مقدار زیادی از چربی نباید در یک ناحیه تزریق شود. زیرا خطر مرگ این سلول های چربی وجود دارد.

یکی از مزایای تزریق چربی این است که زاویه ها در مقایسه با ایمپلنت، طبیعی تر و نرم تر شوده و همچنین باعث شادابی پوست می شود. اما پیشبینی نتایج تزریق چربی دشوارتر از ایمپلنت است.
اکثر عوارض جانبی این روش، از جمله کبودی و تورم، در عرض یک هفته بهبود می یابد و می توانید نتایج نهایی را پس از ۶ ماه درمان مشاهده کنید. با استفاده از این روش زاویه سازی صورت، دوره بهبودی بسیار کوتاه است و می توانید به سرعت به فعالیت های روزانه خود بازگردید.

همچنین در حین تزریق چربی از بی حسی موضعی استفاده می شود و مدت درمان از ۴۵ دقیقه تا ۲ ساعت متغیر است. برای زاویه سازی فک و چانه، مقدار کمی از چربی شکم یا بافت ران فرد با استفاده از تزریق چربی استفاده می شود و به عنوان کانول حفره ای تزریق می شود. استفاده از روش تزریق چربی برای زاویه دهی فک و چانه، دوره نقاهت کوتاهی در حدود یک هفته دارد و پس از گذشت نزدیک به ۶ ماه، تمامی نتایج درمان را مشاهده خواهید کرد.

زاویه سازی صورت با ژل

تزریق فیلر برای پر کردن نواحی صورت که حجم خود را از دست داده اند مانند گونه ها استفاده می شود. همچنین می توان از آن ها برای افزودن حجم به چانه استفاده کرد.
رایج ترین نوع پرکننده ها از اسید هیالورونیک و کلسیم ساخته شده اند که به طور طبیعی در بدن ما نیز یافت می شوند. پرکننده های پوستی مورد استفاده در چانه مستقیما به چانه تزریق می شوند. تزریق ژل دردناک نیست. با این حال، قبل از درمان، کرم بی حسی به محل تزریق اعمال می شود تا بیمار در طول درمان احساس درد نکند. زمان لازم برای دستیابی به نتیجه دلخواه بسته به نوع ژل مورد استفاده متفاوت است. به عنوان مثال، ژل هایی که از اسید هیالورونیک استفاده می کنند بین ۹ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارند.

مزایای زاویه سازی صورت با تزریق فیلر

تقارن صورت
افزایش جذابیت و زیبایی صورت
یک چانه کوچک را ثابت کنید.
رفع گردی صورت
از بین بردن لاغری و شکل استخوانی صورت
ظاهر صورت و نیمرخ صورت را بهبود می بخشد.
تناسب قسمت های صورت

زاویه سازی صورت با تزریق بوتاکس

این روش برای افرادی که فک مربعی شکل دارند و می خواهند قسمت پایین صورتشان کشیده تر به نظر برسد بسیار مناسب است. در این روش بوتاکس به قسمت هایی از چانه تزریق می شود تا چانه کوچکتر به نظر برسد. تزریق بوتاکس بدون جراحی انجام می شود و بیمار در حین انجام آن کوچکترین دردی را احساس نمی کند.
در این روش پس از بررسی فرم صورت، بوتاکس به چندین ناحیه از پوست تزریق می شود تا برخی از عضلات صورت منقبض شوند. ماندگاری بوتاکس شش ماه است و برای حفظ نتایج باید تزریق را تکرار کرد. بوتاکس عضلات را شل می کند. معمولا ماهیچه هایی که باعث جویدن یا قروچه دندان ها می شوند، حالتی مربعی برای صورت ایجاد می کنند که می تواند شکل مربعی صورت را بهبود بخشد.

اثرات زاویه سازی صورت با تزریق بوتاکس

این روش کوتاه مدت است و باید هر ۶ ماه یکبار تکرار شود.
کبودی در محل تزریق دیده می شود.
نواحی تزریق بوتاکس بزرگتر از فیلر است.
تا چند روز پس از درمان باید از فشار دادن روی پوست و خوابیدن روی شکم خودداری کرد.

عمل جراحی

این روش برای تغییرات شدید و شامل بریدن بخشی از استخوان است. این عمل بادوام ترین است اما مانند سایر روش های جراحی عوارض بیشتری نسبت به روش های غیرجراحی دارد.
در این روش پزشک با برش بخشی از استخوان فک سایز فک را کاهش می دهد و اگر این قسمت دارای عضلات بزرگ باشد قسمت هایی از این عضله را بیرون می کشد و آن قسمت را بخیه می زند.

زاویه سازی صورت

نمونه کار های دکتر سوسن احمدی

ویس رضایتمندی مراجعه کننده دکتر سوسن احمدی برای زاویه سازی فک

فواید زاویه سازی صورت

زاویه دهی فک با تزریق ژل، چربی یا حتی بوتاکس روش های غیر تهاجمی و بدون درد بوده و دوره نقاهت ندارد و تقریبا بی ضرر است. ما می توانیم محل و مقدار تزریق را طوری طراحی کنیم که دقیقاً اهداف شما را برآورده کند و زاویه ذهن شما را به چیزی تبدیل کنیم که همیشه آرزویش را داشتید. حال تغییرات ناشی از تزریق ژل یا چربی می تواند بسیار ظریف و طبیعی باشد یا تغییرات عمده و شگفت انگیزی را در صورت شما ایجاد کنیم.

روش های تزریق می تواند دائمی یا موقت باشد و این بدان معناست که شما انتخاب بیشتری دارید. بر خلاف روش های جراحی مانند ایمپلنت که باید دائمی باشد و برای تغییر آنها نیاز به جراحی دوم است. در روش های تزریقی اگر از ژل یا فیلر استفاده کنیم نتایج برگشت پذیر است. یعنی اگر از نتیجه درمان راضی نبودید، می توانیم با تزریق آنزیم، نتایج را به طور کامل بازیابی کنیم.

معایب زاویه سازی

ژل ها معمولا یک تا دو سال دوام می آورند. این بدان معناست که برای حفظ نتایج به جلسات ترمیم و تزریق مجدد نیاز خواهید داشت. البته ژل های جدیدتر ماندگاری بیشتری دارند و حتی در برخی نواحی مانند زیر چشم تا ۱۰ سال ماندگاری دارند.

لیپوساکشن یک روش جراحی دائمی و غیر قابل برگشت است. همچنین باید قبل از تزریق مقداری چربی از ناحیه شکم به کمک لیپوساکشن برداریم. این بدان معناست که تزریق چربی یک روش تهاجمی است. البته میزان تهاجم بسیار کمتر از روش های جراحی است.

زاویه دهی فک با تزریق چربی و ژل ممکن است آنچنان که شما دوست دارید چشمگیر نباشد. در واقع هدف ما از روش های تزریق بیش از تغییرات طبیعی، جوانسازی طبیعی است.

اگر بخواهیم تغییرات بزرگ و قابل توجهی در صورت شما ایجاد کنیم به ژل زیادی نیاز داریم و ممکن است هزینه یک جلسه درمان از حد معمول بیشتر شود. در این موارد تزریق چربی روشی مقرون به صرفه و موثرتر است.

فرم صورت شما چگونه است؟

فرم صورت نقش مهمی در زیبایی دارد. بسیاری از مردم شکل صورت خود را دوست ندارند، احساس می کنند که بیش از حد گرد، مربع است یا به دلیل ویژگی های نامتقارن خراب شده است (با ثابت شده است که تقارن عامل کلیدی در جذابیت زنان است).

دانستن و درک شکل صورت خود می تواند به شما در تصمیم گیری در مورد آرایش، مو و اینکه برای آن عکس به کدام سمت بروید کمک کند.

هر شکل صورت را می‌توان با گونه‌های تراشیده‌تر و خط فک تیزتر اصلاح و جوان کرد. با این حال، مجسمه‌سازی صورت تخصص دکتر نینا است و ما همچنین می‌توانیم با استفاده از پرکننده‌های پوستی و درمان‌های چین و چروک برای افزایش حجم و ساختار، با شما همکاری کنیم تا به فرم صورت دلخواه خود برسیم.

فک برجسته است و پیشانی و چانه به شکل مربع و پهنای فک است.

در این نوع شکل، طول صورت حدود ۱.۵ برابر عرض آن است. پیشانی پهن تر از چانه است.

فک از پیشانی بازتر و پهنای چانه نیز بیشتر است.

چانه و پیشانی پهن و چانه کمی تیز و فک باریک است.

صورت گرد و گونه پر و پهنا و طول صورت برابر است.

پیشانی و فک پایین و گونه پهن است.

طول صورت بزرگ و چانه تیز و صورت زیاد پهن نیست.

زاویه سازی صورت


زاویه صورت به جذابیت شما کمک بیشتری می کند. تمام اجزای صورت نقش تعیین کننده ای در زیبایی یک فرد دارند و به همین دلیل باید به جزییات و ریزه کاری های صورت توجه کرد. غربی ها اشکال مربع و مستطیل را می پسندند، اما برعکس، شرقی ها اشکالی مانند قلب یا شکل V را دوست دارد. زیبایی یک موضوع فرهنگی است و از نسلی به نسل دیگر متفاوت است. در زمان های دور، داشتن صورت گرد، اندام محکم، چشمان درشت و ابروهای کمانی شکل، زن را زیبا جلوه می داد.

اما به مرور زمان باور مردم نسبت به زیبایی تغییر کرده و ذائقه مردان ایرانی تغییر کرده است و امروزه زنان با برآمدگی های زیبا و لبخندهای زیبا و سایر اندام های برجسته برای مردان ایرانی زیبا و جذاب به نظر می رسند صورت زاویه دار یکی از مشخصه های انتخاب سوپراستارهای هالیوود است. البته عوامل دیگری نیز در انتخاب سوپراستارهای هالیوودی تاثیرگذار هستند که به آنها نیز برخورد خواهیم کرد.

۳

آیا شما کاندید مناسبی برای زاویه سازی صورت هستید؟

۱ / ۵

آیا گونه های شما کوچک است؟

۲ / ۵

آیا گردن شما چاق است؟

۳ / ۵

آیا بینی شما بزرگ است؟

۴ / ۵

آیا خط فک شما زاویه دارد؟

۵ / ۵

آیا فک شما پهن است؟

میانگین امتیازها ۶۷%

۰%

برای دریافت مشاوره، فرم زیر را تکمیل کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
توضیحات خود را وارد کنید:
اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد. منتظر تماس ما باشید.
خطایی رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.

چه چیزی یک چهره را زیبا می کند؟

با وجود اینکه تئوری‌ها و نظرات زیادی در مورد اینکه چه چیزی یک فرد را جذاب‌تر از دیگری می‌کند وجود دارد، یک نکته همچنان صادق است: قطعاً چیزی به نام زیبایی فیزیکی وجود دارد که چشم انسان واقعاً از آن استقبال می‌کند. هر چقدر هم که این امر چالش برانگیز به نظر برسد، ما متخصصان زیبایی شناسی وظیفه داریم چهره ای جذاب ارائه دهیم.

در سرتاسر جهان، افراد ویژگی های زیر را در چهره یک زن جذاب می دانند:

صورت بیضی شکل / ابروهای بسیار کمانی

چشم های بادامی شکل / گونه های پهن

لب های پرتر / بینی نازک بلند / سوراخ های بینی کوچک

طبق تحقیقات، صفات مردانه ترجیحی در مردان عبارتند از:

گونه های برجسته و پهن / پایین صورت نسبتاً بلندتر

ابروهای توسعه یافته/ خطوط فک تراشیده شده

این ویژگی‌ها با ادراکاتی مانند ثبات رشد، عوامل ارثی و احتمال قوی موفقیت مرتبط است. بسیاری از این ویژگی های صورت را می توان با روش های زیبایی مانند پرکننده های پوستی و تعدیل کننده های عصبی اصلاح کرد.

ناتالی پورتمن، زیباترین و جذاب ترین زن از نظر زیبایی شناسی

برای شناسایی جذاب‌ترین و زیباترین چهره‌ها، بسیاری از دانشمندان، مطالعات و تحقیقات زیبایی‌شناسی انجام داده‌اند. در نهایت پس از بررسی های متعدد مشخص شد زنان با صورت های لاغر با رژ لب و چشم های براق زیباتر و جذاب ترند.

دانشمندان در نهایت زنی را با چشمان قهوه ای، آرواره های نه چندان تیز و بینی باریک با ابروهایی برهنه به تصویر کشیدند و در نهایت ناتالی پورتمن به عنوان یک ستاره زیبا انتخاب شد.

زاویه سازی صورت

دیوید گاندی، از جذاب ترین و زیبا ترین مرد های دنیا

از نظر خانم ها، آقایان با صورت های بیضی با آرواره های مربعی زیبا و جذاب هستند.

اگر این ویژگی ها شامل جزئیاتی مانند چشم های آبی، ابروهای نیمه ضخیم، موهای قهوه ای، لب های نه چندان بزرگ، ابروهای صاف و اضافه کردن یک بینی کوچک باشد.

در این صورت مردی دوست داشتنی و جذاب شکل خواهد گرفت که در نهایت می توان به زیست شناسی سلولی معروفی مانند دیوید گاندی اشاره کرد.

آیا زاویه سازی صورت برگشت پذیر است؟

بسته به نوع تزریق انتخابی، زاویه سازی صورت می تواند دائمی یا موقت باشد. در صورت استفاده از پرکننده ها یا ژل ها، برگشت پذیر هستند و پس از دو سال نیاز به جلسات ترمیم یا تزریق مجدد دارند. برخی ژل ها می توانند تا ۱۰ سال دوام بیاورند. اما اگر از روش تزریق چربی مناسب برای تزریق استفاده می شود، هزینه این عمل زیبایی ارزان تر و دائمی است؛ اما باید بدانید که این روش با کاهش حجم ۳۰ درصد کمی تهاجمی تر خواهد بود.

شکل پذیری ایمپلنت ها یا ژل ها به ما این امکان را می دهد که با شکل و ظاهر مناسب کار دقیق تری انجام دهیم.

 زاویه فک و صورت برای کسانی مناسب است که صورت گرد، خمیده یا نازک دارند یا به دلیل نقص مادرزادی دچار عقب نشینی یا چانه کوچک هستند.

نمونه ای از زاویه سازی صورت با تزریق چربی که توسط دکتر سوسن احمدی انجام شده است.

مزایای زاویه فک و صورت با استفاده از تزریق فیلر

یکی از روش های زاویه دهی فک و صورت تزریق چربی است. این روش مزایای خاص خود را دارد که به اختصار به شرح آنها می پردازیم:

 • حالات چهره متقارن و متعادل تر
 • جذابیت و برجستگی قسمت های مختلف صورت
 • بهبود ظاهر چهره
 • تناسب فک با سایر قسمت های صورت

مزایای زاویه دهی فک با تزریق چربی

یکی از مهمترین مزایای تزریق چربی به صورت، زاویه دار شدن، برآمدگی و پرکننده بودن آن است. دکتر سوسن احمدی برای زیباتر شدن چهره افراد از روش هایی مانند زاویه و بیرون زدگی با تزریق چربی طبیعی استفاده می کنند. زاویه سازی با تزریق چربی به چانه و فک یکی از زیباترین روشهای زاویه دار کردن صورت است. این روش کاملا طبیعی صورت شما را زیبا می کند! مزیت ارزشمند این روش این است که کاملاً با بدن شما سازگار است.

تزریق چربی کاملاً با صورت شما سازگار است، زیرا چربی به طور بسیار طبیعی از بدن شما استخراج می شود. چربی معمولاً از داخل ران، شکم یا گاهی اطراف ناف بنا به تشخیص پزشک برداشته می شود. با این روش خانم ها یا آقایانی که بدنشان به مواد آلرژیک به مواد مصنوعی واکنش نشان می دهد کاملا راحت هستند و این روش نسبت به سایر روش های زاویه دار برای آن بسیار مناسب است.

مراقبت های لازم پس از زاویه سازی صورت:

تا چهار ساعت بعد از عمل آرایش نکنید.
تا چهار ساعت بعد از عمل هیچ گونه فشاری به ناحیه وارد نکنید.
به مدت یک هفته از جویدن غذاهای سفت خودداری کنید.
تا دو روز بعد از جراحی روی شکم نخوابید.
تا یک روز پس از جراحی از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.
تا یک هفته پس از جراحی از رفتن به سونا خودداری کنید.
استفاده از آنتی بیوتیک ها یا مسکن های توصیه شده

هزینه زاویه سازی صورت

از جمله عوامل موثر در زاویه سازی صورت عبارتند از:

از سوالاتی که همواره در ذهن علاقمندان این اقدام زیبایی وجود دارد این است که هزینه زاویه سازی صورت چقدر است؟ پاسخ قطعی این سوال را تنها پزشک متخصص آن هم پس از معاینه و بررسی شرایط هر فرد می تواند، بازگو کند.

از جمله عوامل موثر در زاویه سازی صورت عبارتند از:

 • روش فرمدهی صورت
 • در صورت تزریق فیلر، میزان فیلر تزریقی و نوع آن
 • در صورت تزریق چربی، میزان چربی مورد نیاز برای استخراج و تزریق
 • در صورت فرمدهی با نخ، نوع نخ ها
 • نواحی که باید زاویه سازی برای آن ها صورت گیرد.
 • شرایط سنی افراد
 • میزان پیچیدگی پروسه درمان

کاندیدای مناسب برای زاویه سازی صورت چه کسانی هستند؟

افرادی با این ویژگی ها می توانند گزینه خوبی برای این عمل باشند:

 • فک پهن
 • فک مربع
 • چانه دایره ای
 • گونه های چاق
 • گونه های لاغر
 • افرادی که خط فک آنها زاویه ندارد.
 • زنانی که آرواره هایشان مردانه است.

چه کسانی کاندیدای خوبی برای زاویه سازی صورت نیستند؟

افرادی که این ویژگی ها را روی صورت خود دارند گزینه مناسبی برای این عمل نیستند:

 • صورت بسیار لاغر یا بسیار چاق
 • پوست افتاده
 • فک پایین کوچک
 • صورت گرد و چاق
 • گونه های کوچک
 • بینی بزرگ
 • چانه جمع شده
 • گردن چاق
 • قسمت بالایی صورت باریکتر و کوچکتر از قسمت پایین است.

شکل صورت شما بینش عمیقی از شخصیت شما می دهد

بسیاری از ما تصور می کنیم صورت گرد داریم. با این حال، اگر در آینه نگاه کنید و طرح کلی انعکاس صورت خود را با مقداری رژ لب قدیمی ردیابی کنید، متوجه خواهید شد که شکل آن بسیار بیشتر از یک دایره است. ممکن است متوجه شوید که صورت شما ممکن است بیشتر شبیه شکل قلب، بیضی یا الماس باشد یا شاید ترکیبی از همه آنها. درست مانند رنگ چشمان شما که به خوبی در مورد شخصیت شما صحبت می کند، این شکل منحصر به فرد می تواند چیزهای زیادی را در مورد شما آشکار کند!

ژان هانر، متخصص چهره خوانی و نویسنده کتاب «حکمت چهره شما» که بر اساس تکنیک های ۳۰۰۰ ساله چهره خوانی است، می گوید: «شکل صورت شما تمایل دارد شخصیت اصلی و رویکرد کلی شما را به زندگی نشان دهد. ژان هانر می‌گوید اکثر مردم شکل صورت مشخصی ندارند، بلکه ترکیبی از چند شکل هستند. با این حال، معمولاً یک شکل غالب وجود دارد که می توانید صورت خود را بر اساس آن قرار دهید.

برای اینکه ببینید صورتتان درباره شما چه می گوید، ابتدا با استفاده از ترفند رژ لب/آینه شکل خود را مشخص کنید. هنگامی که آن را به دست آوردید، به مطالعه مطالب زیر ادامه دهید تا ببینید شکل صورت شما در مورد شما چه می گوید.

الماسی

صورت الماسی به پیشانی و چانه اشاره دارد اما در وسط پهن است.

کسی که این نوع چهره را دارد دوست دارد کنترل داشته باشد و به نظر می رسد هر چیزی که لمس می کند برق می زند. ژان هانر می‌گوید، آن‌ها بسیار جزئی‌گرا هستند و به همین دلیل، «کار باکیفیتی تولید می‌کنند». فردی با این نوع چهره نیز ارتباط خوبی برقرار می کند و در کلام خود بسیار دقیق است.

با این حال، درست مانند یک الماس، چیزهایی که از دهان آنها خارج می شود، گاهی اوقات می توانند شما را مانند یک چاقو برش دهند. او افزود: «آنها همچنین می توانند با کلمات خود تیزبین باشند، اگر از راه اشتباه عبور کنید. کسانی که این نوع چهره دارند باید گونه های خود را نشان دهند و از چتری های کوتاه خودداری کنند.

از افراد مشهوری که چنین چهره ای دارند می توان به سوفیا لورن، الیزابت هرلی، تیلور سویفت و مگ رایان اشاره کرد.

زاویه سازی صورت

بیضی

ژان هانر می‌گوید که صورت بیضی شکل «بزرگ‌تر از پهن است، با آرواره‌ای باریک‌تر از استخوان‌های گونه». اساساً، گونه های شما پهن ترین قسمت صورت شما هستند.

افراد با این نوع چهره افراد عملی و روشمند هستند. و با اینکه جاه طلب هستند، سخنانشان مانند عسل است. آنها همیشه می دانند که حرف درستی برای ایجاد احساس خوب در شخص دیگری چیست. اما به دلیل این نیاز به دلداری و استقبال از افراد، گاهی سخنان آنها مانع از صداقت کامل آنها می شود. به دلیل تناسبات متعادل آن، صورت بیضی شکل اغلب به عنوان شکل ایده آل صورت در نظر گرفته می شود. مدل دادن به آن آسان تر است و می تواند هر مدل مو یا جواهری را بکشد.

الیزابت تیلور و گریس کلی مانند بیانسه شکلی بیضی داشتند.

زاویه سازی صورت

مربعی

پیشانی پهن و خط فک قوی از ویژگی های اصلی صورت مربعی است.

افرادی با صورت های مربعی پر انرژی هستند و استقامت بسیار بالایی دارند. به همین دلیل، آنها عاشق انجام پروژه های بزرگ هستند. آنها همچنین دارای هوش قوی و ذهن تحلیلی هستند. آنها رهبرانی طبیعی هستند که همیشه آرام و خونسرد می مانند، حتی در محیط های پر استرس. خانم هایی با این نوع صورت با موهای بلند، به خصوص وقتی پر از موج های نرم هستند، عالی به نظر می رسند.

از بازیگران زن با این فرم چهره می توان به ساندرا بولاک، دمی مور و آنجلینا جولی اشاره کرد.

زاویه سازی صورت

قلبی

اگر پیشانی پهن و چانه باریک دارید، چهره ای قلبی شکل دارید.

افرادی که صورت‌های قلبی شکل دارند، در واقع قلب زیادی دارند، بسیار خلاق هستند و شهود قوی دارند. با این حال، آنها می توانند کمی زورگو باشند. ژان هانر می‌گوید: «این با کسی صحبت می‌کند که قدرت درونی باورنکردنی دارد، اما همچنین می‌تواند سرسخت باشد، زیرا ذهنی بسیار قوی دارد.» مانند صورت های مربعی، آنها مقداری اُمف دارند. در واقع، هانر می‌گوید: «آنها مانند خرگوش‌های کوچک انرژی‌زا هستند.»

با این حال، قدرت آنها از استقامت ناشی نمی شود. از نیروی درونی می آید.

مثلثی

صورت مثلثی با پیشانی باریک اما خط فک پهن مشخص می شود.

افرادی که صورت‌های مثلثی دارند خلاق، هنرمندانه و حساس هستند – اما از آنها عبور نکنید زیرا آنها آتشین نیز هستند! آنها همچنین به دلیل ماهیت محرک و مصمم خود بسیار موفق هستند. هانر به Cosmopolitan گفت: “این شکل به این معنی است که شما معمولاً می خواهید مسئول باشید.”

بازیگرانی مانند جنیفر آنیستون، مینی درایور و جینا دیویس چهره ای کلاسیک مثلثی دارند.

زاویه سازی صورت

مستطیلی

صورت مستطیلی که به آن “مطلوب” نیز گفته می شود، بلند و مربع در پیشانی و چانه است.

افراد با این نوع چهره متفکرانی عمیق هستند و برای منطق ارزش قائل هستند، اما اغلب به چیزها بیش از حد فکر می کنند. آنها ترجیح می دهند در مورد احساسات خود صحبت نکنند و دوست دارند برنامه ریزی کنند. آنها استراتژیک و کارآمد هستند. به دلیل نیاز به رفع تنش درونی خود که به صورت شفاهی بیان نمی کنند، تمایل دارند برای فرار از سر خود تمرین کنند.

افرادی که این فرم صورت را دارند عبارتند از سارا جسیکا پارکر، دمی مور و تری هچر.

زاویه سازی صورت

اهمیت انتخاب بهترین دکتر زاویه سازی صورت

انتخاب یک پزشک خوب و متخصص برای مادلینگ صورت بسیار اهمیت دارد. زیرا امروزه بسیاری از اقدامات زیبایی توسط افراد غیرمتخصص انجام می شود و عواقب جبرات ناپذیری را رقم می زند. از همین رو باید نزد یک متخصص پوست و زیبایی خوب که در زمینه زاویه سازی و فرمدهی صورت تجربه کافی را دارد، مراجعه نمایید.

برای اینکه بتوانید بهترین دکتر زاویه سازی صورت در تهران و هر شهر دیگری را انتخاب کنید، تنها کافیست کمی تحقیق کنید. از جمله راه هایی که در روند تحقیقی خود می توانید از آن ها استفاده کنید، عبارتند از:

هدفگذاری کنید.

قبل از هر گونه اقدام برای مراجعه نزد دکتر پوست و مو باید هدف خود را مشخص کنید. اینکه برای اقدامات درمانی یا زیبایی نزد پزشک مراجعه کنید، در تصمیم نهایی بسیار موثر است. زیرا برخی پزشکان در حوزه درمانی تبحر بیشتری دارند و برخی دیگر در حوزه زیبایی. از همین رو باید هدف خود را مشخص کنید و بر اساس آن، روند تحقیق و انتخاب پزشک را طی کنید.

اینترنت ابزاری بسیار کارآمد در جامعه امروز است که اطلاعات کاملی را به ما ارائه می دهد. شما می توانید با جستجوی نام پزشک مورد نظر خود در این بستر پیشرفته با سوابق تحصیلی و کاری او آشنا شوید. با این اقدام رزومه کاملی از پزشک و جزئیات خدماتی که ارائه می دهد، دستگیرتان می شود و می توانید تصمیم گیری راحت تری داشته باشید.

وبگردی کنید.

صفحات مجازی پزشک را دنبال کنید.

امروزه تقریبا تمامی پزشکان خوب در فضای مجازی، صفحات مخصوص خود را دارند که در آن نمونه کارها، رضایتمندی مراجعین و مطالب آموزنده متعدی را به اشتراک می گذارد. دنبال کردن این صفحات به شما اجازه می دهد که نمونه کارهای بیشتری از پزشک را مشاهده کرده و با سبک کاری او آشنا شوید. همچنین می توانید میزان رضایت مراجعین و نظراتی که در این صفحه ها اعلام می کنند را بررسی نمایید.

دسترسی به مطب دکتر سوسن احمدی در جردن

دسترسی به مطب دکتر سوسن احمدی در نارمک

نتیجه گیری

زاویه سازی صورت یکی از روش های کم تهاجم برای زیبایی چهره است که برای جوانسازی صورت استفاده می شود. سه روش متفاوت برای زاویه دهی به صورت دارد و اینکه کدام روش مناسب شماست به هدف شما از این کار و تشخیص جراح شما بستگی دارد.


دکتر سوسن احمدی

دکتر سوسن احمدی

پوست، مو و زیبایی
دارای دکترای حرفه ای پزشکی بوده و به عنوان یکی از بهترین متخصصین زیبایی پوست و مو در ایران و شهر تهران مشغول فعالیت هستند.
ایشان دوره تخصصی زیبایی صورت را در دانشگاه UCT سپری کرده اند.

6 پاسخ

 1. سلام من صورتم کشیده است میخوام مربعی یا ۶ ضلعی شکل بشه بالای بینی هم ی برا مدگی کوچیک است تقریبا قیمت چنده میباشد

  1. سلام
   بستگی به انتخاب شما داره..زاویه سازی با تزریق ژل ماندگاری بالاتری دارد ولی زاویه سازی با کانتور صرفا یک آرایش تخصصی هست

  1. سلام . زاویه سازی صورت عمل جراحی نیست و غیر تهاجمی با تزریق ژل یا لیفت نخ انجام می شود. از سن ۱۸ سالگی به بالا قابل انجام می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =