چه راهکارهایی برای از بین رفتن علائم پیری پوست وجود دارد؟

چه راهکارهایی برای از بین رفتن علائم پیری پوست وجود دارد؟

آنچه می خوانید...

اولین علائم قابل مشاهده پیری پوست اغلب در حدود ۳۰ سالگی ظاهر می شود. خطوط ریز شروع به شکل گیری می کنند، با گذشت زمان تبدیل به چین و چروک می شوند و با کاهش حجم همراه می شوند. پیری صورت و بدن ناشی از چندین عامل داخلی و خارجی است. علاوه بر پیشگیری با انطباق با سبک زندگی فرد، راه حل های جراحی پزشکی و زیبایی برای اصلاح آن در گذر زمان و بازیابی پوست جوان تر وجود دارد.

از بین رفتن علائم پیری پوست

علائم پیری پوست چیست؟

پیری پوست باعث ایجاد علائم قابل مشاهده می شود که می توان آنها را به سه دسته طبقه بندی کرد.

خطوط ظریف و چین و چروک


خطوط ظریف و چین و چروک می توانند در افرادی که هنوز جوان هستند، گاهی اوقات تا ۲۵ سالگی ظاهر شوند. آنها در چندین نواحی ظاهر می شوند و به بارزترین علامت قابل مشاهده پیری صورت تبدیل می شوند. چین و چروک های بیانی وجود دارد که به عنوان مثال منجر به ایجاد پنجه کلاغی در گوشه چشم، خطوط اخم، چین و چروک های عمودی بین ابروها و غیره می شود. با گذشت زمان، چین و چروک های عمیق تری روی صورت ظاهر می شوند. این به ویژه در مورد چین های بینی که بین بال های بینی و گوشه های لب ظاهر می شود، است.

از دست دادن حجم


کاهش حجم باعث شل شدن و افتادگی پوست صورت می شود. با از دست دادن حجم و تو خالی شدن نواحی خاص مخصوصاً روی گونه‌ها یا شقیقه‌ها حالت بیضی صورت تغییر می کند. از دست دادن حجم، حالات صورت را تغییر می دهد و اغلب ظاهری غمگین یا خسته می دهد.

از دست دادن تراکم


پوست به تدریج تراکم خود را از دست می دهد. این اثر قابل مشاهده بر تمام سطح پوست صورت یا بدن تأثیر می گذارد. پوست نازک تر و شکننده تر و حساس تر می شود. ما همچنین می توانیم توجه داشته باشیم که رنگ چهره کمتر درخشنده و کدرتر می شود.

علل پیری صورت

پیری صورت ناشی از چندین عامل داخلی و خارجی است. برخی قابل تغییر هستند، برخی دیگر اجتناب ناپذیر هستند.

عوامل داخلی پیری پوست

ژنتیک روی پیری پوست تاثیر می گذارد. نوع پوست، فتوپیپ، نیز از عواملی هستند که تأثیرگذار هستند. عرضه خون کاهش می یابد که به اکسیژن رسانی ضعیف بافت و از بین رفتن درخشندگی پوست کمک می کند.

عوامل خارجی پیری پوست

سبک زندگی ما در تسریع روند پیری پوست نقش دارد. بنابراین، یک رژیم غذایی نامتعادل، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش، مصرف مکرر تنباکو یا الکل، کمبود خواب یا ورزش، استرس، یا حتی یک روال مراقبت نامناسب یا غیرقابل استفاده، تمایل به ظاهر شدن علائم قابل مشاهده پیری دارد. اتخاذ عادات سبک زندگی سالم به صورت روزانه می تواند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای به تاخیر انداختن ظاهر چین و چروک یا کاهش حجم عمل کند.

چگونه اثرات پیری پوست را به روش پزشکی زیبایی کاهش دهیم؟

درمان های پزشکی زیبایی برای اصلاح پیری صورت وجود دارد. آنها عمدتاً شامل تزریق فیلرها یا استفاده از سم بوتولینوم هستند.

اسید هیالورونیک

تزریق اسید هیالورونیک چین و چروک ها را کاهش می دهد و از دست دادن حجم در نواحی خاصی از صورت را پر می کند. این ژست امکان تصحیح حلقه های تیره را که ممکن است با افزایش سن نیز ظاهر شوند را ممکن می سازد. از آنجایی که اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن ما وجود دارد تا رطوبت و لطافت پوست را تامین کند، تزریق آن به صورت نیز به مقابله با از دست دادن سفتی بافت کمک می کند. پوست حجیم تر، سفت تر و بهتر آبرسانی می شود.

تزریق چربی

در روش تزریق چربی همزمان با رفع افتادگی و غیر قرینگی های صورت، حجم دهی و جوانسازی فوق العاده ای ایجاد میشود. چربی از بدن خود فرد گرفته شده و با تکنیک های پزشکی به صورت تزریق می شود.

بوتاکس

تزریق بوتاکس یا سم بوتولینوم به ویژه در اصلاح خطوط بیان به خصوص در قسمت بالایی صورت موثر است. این فیلر ماهیچه هایی را شل می کند که از طریق انقباضات غیرارادی مکرر، مسئول خطوط بیانی مانند خطوط اخم یا پای کلاغی هستند.

تزریق فیلرها راه حل های طولانی مدت نیستند. محصولات تزریق شده به تدریج از بدن خارج می شوند و برای حفظ نتیجه زیبایی باید این روش به طور مرتب تکرار شود.

برای ساده‌تر شدن، می‌توان گفت که سم بوتولینوم عمدتاً در قسمت بالایی صورت (پیشانی، ابرو، پنجه کلاغی) و اسید هیالورونیک در سطح میانی و تحتانی صورت (دایره‌های تیره، مالارها، زوایای فک پایین، خط فک و غیره) استفاده می شود.

برای به دست آوردن نتایج قطعی، لازم است که جراحی زیبایی را انتخاب کنید. لیفت صورت مخصوصاً برای جوانسازی صورت نشان داده شده است. چندین تکنیک لیفت صورت وجود دارد که بستگی به عمق و وسعت مورد نظر لیفت صورت دارد.

لیفت صورت به صورت جراحی و بدون جراحی


برای تکمیل نتیجه زیبایی و انجام یک جوانسازی کلی صورت و گردن، لیفت را می توان با سایر روش های جراحی زیبایی ترکیب کرد. این می تواند به همراه لیفت شقیقه، لیپوفیلینگ صورت، بلفاروپلاستی و … باشد. همچنین می تواند همراه با تکنیک های پزشکی زیبایی مانند تزریق اسید هیالورونیک یا حتی لایه برداری صورت انجام شود.

دکتر سوسن احمدی

دکتر سوسن احمدی

پوست، مو و زیبایی
دارای دکترای حرفه ای پزشکی بوده و به عنوان یکی از بهترین متخصصین زیبایی پوست و مو در ایران و شهر تهران مشغول فعالیت هستند.
ایشان دوره تخصصی زیبایی صورت را در دانشگاه UCT سپری کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + هشت =