۶ روش برای جوانسازی پوست دست

۶ روش برای جوانسازی پوست دست

آنچه می خوانید...

پشت دست ها اغلب منعکس کننده سن فیزیولوژیکی ما است. ما اغلب می گوییم که به اندازه دست هایمان پیر شده ایم. با گذشت زمان آنها ضخامت خود را از دست می دهند، پوست پشت دست ها با نازک شدن چروک می شود، رگ ها بیشتر و بیشتر نمایان می شوند و لکه های قهوه ای مرتبط با قرار گرفتن در معرض نور ظاهر می شوند.

روش های جوانسازی دست

جوانسازی دست ها با مجموعه ای از تکنیک ها قابل انجام است. آنها عمدتاً برای پر کردن حفره هایی که با افزایش سن در پشت دست ها ایجاد می شوند و برای بهبود ظاهر پوست آسیب دیده و نازک در نظر گرفته شده اند.

روش های جوانسازی دست

چند روش در پزشکی زیبایی برای جوانسازی دست های پیر وجود دارد:

تزریق فیلر

به کمک تزریق محصولات مختلف، پشت دست را حجیم کنید، با استفاده از لایه بردار، لیزر یا نورهای پالسی، لکه های قهوه ای را که به مرور زمان در آنجا ایجاد می شوند، حذف کنید. این روش ها با آبرسانی و احیای پوست، اصلاح چین و چروک و خطوط ظریف، بازگرداندن حجم های از دست رفته و پوشاندن رگ های قابل مشاهده، ظاهری جوان تر و زیباتر به دست ها می بخشد.

مقالات دیگر: بهترین روش های جوانسازی پوست

تزریق چربی


با افزایش سن، پوست دست‌ها نازک‌تر می‌شود و نازک‌تر می‌شود. چربی زیر پوست در پشت دست ها کاهش می یابد که باعث بیرون زدگی سیاهرگ ها و تاندون ها می شود. علاوه بر این، با کاهش خاصیت ارتجاعی پوست و کاهش ضخامت آن، این آتروفی چربی بیشتر نمایان می شود.

برای مقابله با این پدیده، پزشکی زیبایی تزریق فیلرها را ارائه می دهد. محصولات مختلفی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد: تزریق اسید هیالورونیک، تزریق محصولات به اصطلاح “قابل جذب طولانی مدت” یا “نیمه جذب” (مانند هیدروکسی آپاتیت کلسیم)، یا تزریق چربی که از بدن گرفته شده است. لیپوفیلینگ).

لیپوفیلینگ شامل برداشتن چربی برای تزریق مجدد آن به ناحیه ای است که باید پر شود. این عمل معمولا با بی حسی موضعی خفیف انجام می شود. لیپوفیلینگ دست در سه مرحله انجام می شود. ابتدا پزشک چربی را معمولاً از داخل زانو یا از شکم می گیرد. در مرحله دوم، چربی را قبل از تزریق مجدد فیلتر می کند تا با استفاده از کانول های ظریفی که از زیر پوست پشت دست می گذرد، قسمت های مشخص شده از قبل پر شود.

تزریق اسید هیالورونیک برای جوانسازی دست


این روش شامل تزریق یک محصول پر کننده و مرطوب کننده است که از بین رفتن بافت چربی زیر پوست در پشت دست را درمان می کند، چین و چروک ها و خطوط ریز را اصلاح می کند، پوست را عمیقا آبرسانی می کند و رگ های قابل مشاهده را پنهان می کند.

البته مقدار فیلر بسته به بیمار و نتیجه مورد انتظار متفاوت خواهد بود، اما بهتر است کمی آن را گذاشته و در صورت لزوم بعداً اضافه کنید.

بلافاصله پس از تزریق، استفاده از کیسه یخ ظاهر هر گونه هماتوم را محدود می کند. حتی اگر اولین اثرات فوراً قابل مشاهده باشد، نتیجه نهایی تنها پس از ۴۸ ساعت به دست می‌آید و بسته به محصولات مورد استفاده تا ۱۲ تا ۱۸ ماه باقی می‌ماند.

اثرات جانبی

پس از اتمام جلسه، ممکن است تورم خفیفی در دست و به ندرت درد، خارش و کبودی در ناحیه تحت درمان مشاهده شود. به طور کلی، اینها واکنش هایی هستند که تنها پس از چند ساعت یا حتی چند روز ناپدید می شوند.

موارد منع مصرف

برای این نوع مداخله، موارد منع مصرف کمی وجود دارد. با این حال، در صورت عفونت پوست، بارداری و شیردهی، حساسیت به یک محصول فعال و بیمارانی که داروهای ضد انعقاد مصرف می کنند، پزشک ترجیح می دهد از استفاده از این روش خودداری کند.

لیزر


لیزر باعث محو شدن لکه های پشت دست می شود. لایه سطحی پوست حاوی رنگدانه های مسئول رنگ قهوه ای را از بین می برد. پوست بدون لک جدید تشکیل می شود. ۱ تا ۲ جلسه کافی است.

لیفت دست


یک تکنیک جراحی مشابه لیفت صورت که شامل برداشتن پوست اضافی پشت دست است. مداخله تحت بی حسی موضعی بسیار سریع است. یک اسکار تقریبا نامحسوس در امتداد دست یا مچ قرار می گیرد.

مزولیفت برای آبرسانی مجدد به پشت دست ها

این تکنیک شامل تزریق های متعدد هیالورونیک اسید غیر متقاطع همراه با ویتامین ها و مواد معدنی است. این کوکتل به پوست اجازه می دهد تا رنگ خود را به دست آورد و خاصیت ارتجاعی آن را بهبود می بخشد. انجام ۲ جلسه به فاصله دو هفته و این کار ۲ تا ۳ بار در سال ضروری است.

دکتر سوسن احمدی

دکتر سوسن احمدی

پوست، مو و زیبایی
دارای دکترای حرفه ای پزشکی بوده و به عنوان یکی از بهترین متخصصین زیبایی پوست و مو در ایران و شهر تهران مشغول فعالیت هستند.
ایشان دوره تخصصی زیبایی صورت را در دانشگاه UCT سپری کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − هفت =