تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

آنچه می خوانید...

این روزها بسیاری از افراد برای ایجاد زیبایی و تعادل در چهره خود از عملیات تزریق ژل یا چربی استفاده می کنند. تزریق ژل و چربی می تواند کاربردهای فراوانی داشته باشد. برای مثال بسیاری از افراد برای جوان سازی پوست خود از این روش ها استفاده می کنند. همچنین بخش دیگری از افراد با استفاده از این روش ها، صورت خود را زاویه دار می کنند. از طرف دیگر از این روش برای ایجاد برجستگی در گونه، لب و… نیز استفاده خواهد شد. همانطور که می دانید، مسئله زیبایی این روزها از اهمیت بسیاری در جوامع مختلف برخوردار است. در کشور ایران نیز مسئله زیبایی چهره، از مهم ترین دغدغه های افراد به شمار می رود. به گونه ای که روزانه تعداد زیادی از افراد نسبت به انجام عمل های زیبایی اقدام می کنند.

تزریق ژل و چربی نیز از پر مخاطب ترین روش های زیبایی در ایران به شمار می روند. این روش ها از ریسک و خطر کمتری نسبت به جراحی های باز برخوردارند. همچنین هزینه انجام آن ها نیز به مراتب کمتر از جراحی پلاستیک می باشد. بنابراین درصد استقبال از این روش ها روز به روز در حال افزایش است. در این محتوا قصد داریم با بررسی مباحث تزریق ژل و چربی، میزان ماندگاری و مزیت های آن ها را با یکدیگر مقایسه کنیم. پس اگر می خواهید به جواب سوال « تزریق ژل بهتر است یا چربی؟» برسید، بهتر است تا پایان کار با ما همراه باشید.

بررسی نحوه تزریق چربی و مدت زمان ماندگاری آن

 برای آگاهی از مزیت های تزریق چربی ابتدا لازم است با نحوه انجام این روش و مدت زمان ماندگاری آن آشنا شویم. در این روش همانطور که از نام آن پیداست، برای جوان سازی و زاویه سازی صورت از چربی استفاده می شود. شایان ذکر است، چربی های مورد استفاده در این روش، از بدن خود شما استخراج خواهند شد. در واقع در این روش از قسمت ران، شکم، پهلو و بقیه اندامی که چربی اضافه دارند، چربی مورد نیاز برای تزریق استخراج خواهد شد. سپس این چربی های خارج شده، به وسیله روش های خاصی تصفیه شده و برای تزریق به صورت آماده می شوند.

به طور کلی عملیات تزریق چربی شامل دو مرحله می باشد. مرحله اول شامل استخراج چربی از بافت های بدن و مرحله دوم، شامل تزریق چربی استخراج شده به عضوهای مورد نظر می باشد. لازم است بدانید، این روش ممکن است با کمی درد، خونریزی و تورم همراه باشد اما نتیجه آن خیلی زود قابل مشاهده خواهد بود. معمولا حداکثر زمان نقاهت پس از تزریق، حدود یک هفته تا ده روز است. شما پس از گذراندن دوره نقاهت خود می توانید نتیجه عمل را به صورت کامل مشاهده کنید. نکته جالب توجه در مورد تزریق چربی، ماندگاری طولانی مدت آن است. همانطور که گفته شد در این روش هیچ عامل خارجی ای به صورت شما تزریق نمی شود، بلکه از بافت چربی بدن خودتان استفاده می شود. بنابراین بدن با آن سازگاری خوبی خواهد داشت و مدت زمان ماندگاری آن زیاد خواهد بود.

مزیت های تزریق چربی

از جمله مزیت های تزریق چربی می توان به ماندگاری طولانی مدت آن اشاره کرد. البته باید بدانید که  هزینه تزریق چربی، معمولا کمی بالاتر از تزریق ژل است. اما ماندگاری طولانی مدتی که دارد، این تفاوت ناچیز را به خوبی جبران خواهد کرد. از دیگر مزیت های این روش می توان به رها شدن از شر چربی های اضافه بدن اشاره کرد. شما با استفاده از این روش می توانید تا حدی، چربی های اضافه بدن خود را کاهش دهید. از طرفی از آنجایی که در این نوع تزریق، از بافت چربی بدن خود فرد استفاده می شود، بدن هیچ گونه واکنش منفی ای به آن نشان نخواهد داد.

بررسی نحوه تزریق کردن ژل و مدت زمان ماندگاری آن

تزریق ژل معمولا آسان تر از تزریق چربی است و مدت زمان انجام آن نیز کوتاه تر خواهد بود. در این روش دیگر به جراحی های کوچک برای استخراج چربی از بافت بدن نیاز نیست. بلکه ژل های کاملا بهداشتی و استاندارد به قسمت های مختلف بدن تزریق خواهند شد. در این روش ابتدا نواحی مورد نظر که قرار است عملیات تزریق ژل در آن ها صورت گیرد، مشخص شده و ضد عفونی می شوند. سپس از ماده های بی حس کننده برای نقاط مورد تزریق استفاده می شود تا درد به حداقل میزان ممکن کاهش پیدا کند. سپس با استفاده از سوزن های بسیار باریک و مناسب، عملیات تزریق انجام خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل معمولا کمتر از تزریق چربی است. در بهترین حالت ممکن، مدت زمان ماندگاری این روش بین ۱۸ تا ۲۴ ماه خواهد بود. پس از گذشت این مدت زمان، آثار تزریق ژل به مرور از بین می روند و شما باید برای ترمیم دوباره آن اقدام نمایید. البته هزینه این روش نسبت به تزریق کردن چربی، کمتر است و از این نظر فشار مالی کمتری متوجه شما خواهد شد.

بررسی نحوه تزریق کردن ژل و مدت زمان ماندگاری آن

مقالات دیگر: تزریق فیلر خط خنده

مقایسه عملکرد تزریق چربی و ژل

با توجه به موارد مطرح شده در مورد تزریق ژل و چربی، نمی توان گفت که کدام یک از آن ها بهتر از دیگری است. چرا که هر یک از این روش مزیت هایی مخصوص به خود دارند. شما باید شرایط خود را سنجیده و از این طریق، روش مناسب خود را انتخاب کنید. برای مثال، اگر بحث مالی قضیه برای شما مهم است و قصد دارید با هزینه کمتری این عمل را انجام دهید، بهتر است از تزریق ژل استفاده کنید. با استفاده از این روش می توانید با پرداخت هزینه کمتر، پوست خود را جوان و زیبا کنید. از طرفی مدت دوره نقاهت در تزریق ژل کمتر است تزریق چربی است.

بنابراین اگر لازم است که به سرعت فعالیت های روزانه خود را از سر گیرید، بهتر است تزریق با ژل را در دستور کار خود قرار دهید. با انجام این روش حدود ۴۸ ساعت پس از تزریق، آماده انجام کار و فعالیت های روزانه خواهید شد. اما در صورتی که مدت زمان ماندگاری فیلر و میزان سازگاری آن با پوست برای شما مهم است، باید از تزریق چربی استفاده کنید. این روش کاملا غیر تهاجمی است و با بدن شما سازگاری کافی خواهد داشت.

دکتر سوسن احمدی

دکتر سوسن احمدی

پوست، مو و زیبایی
دارای دکترای حرفه ای پزشکی بوده و به عنوان یکی از بهترین متخصصین زیبایی پوست و مو در ایران و شهر تهران مشغول فعالیت هستند.
ایشان دوره تخصصی زیبایی صورت را در دانشگاه UCT سپری کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 18 =