تزریق چربی به صورت میکروفت

تزریق چربی به صورت میکروفت

آنچه می خوانید...

فرآیند پیری فرآیند پیچیده ای است که عمدتاً شامل کاهش حجم و افتادگی می شود. هنگامی که شما به دنبال بهترین درمان ضد پیری هستید، باید هم کاهش حجم و هم افتادگی را بهبود بخشد. پرکننده‌ها محدودیت‌هایی دارند و لیزر یا سایر سیستم‌های ماشینی برای بهبود کاهش حجم و افتادگی مؤثر نیستند و دوام زیادی ندارند. سلول‌های بنیادی سلول‌های اصلی بدن هستند که می‌توانند به سلول‌های خاصی تبدیل شوند، زیرا بدن به آن‌ها مانند فیبرهای کلاژن، سلول‌های ماهیچه‌ای، سلول‌های استخوانی، سلول‌های پوست و غیره نیاز دارد.

تزریق چربی به صورت میکروفت

در بزرگسالان سلول های بنیادی مزانشیمی عمدتاً در غضروف، استخوان و بافت چربی یافت می شوند. بنابراین بافت چربی خود شما می تواند منبع بسیار خوبی از سلول های بنیادی برای بازسازی سلول های آسیب دیده خود در مناطق خاص باشد. چربی غنی شده با سلول های بنیادی یکی از بهترین مواد برای تزریق برای اصلاح کاهش حجم و بهبود افتادگی و در عین حال جوان سازی و ترمیم سلول ها از درون است.

بیشتر بخوانید: بهترین روش های جوانسازی پوست


روش میکروفت چگونه انجام میشود؟

تزریق چربی یک روش زیبایی کم تهاجمی است که برای بازگرداندن حجم، بهبود کلاژن، الاستین، بهبود افتادگی، جوانسازی پوست برای ظاهری جوان به صورت و گردن استفاده می شود. عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود. بی حس کننده های موضعی در قسمت های جانبی ران ها و صورت تزریق می شود. چربی معمولا از ران های جانبی با یک سرنگ و یک کانول کوچک برداشته می شود. سپس چربی فیلتر می شود تا خون و سلول های چربی جدا شود و آماده تزریق برای افزایش حجم در نواحی خاص مانند گونه ها، خط فک، شقیقه ها، چانه برای بازگرداندن حجم طبیعی است.

از آنجایی که سلول های مورد استفاده همه از بدن خود بیمار هستند، خطر واکنش آلرژیک از بین می رود و نتایج طبیعی و زیبا هستند. اگر نیاز به جوانسازی پوست نیز باشد، می توان چربی های برداشت شده را با یک سیستم فیلتر مخصوص به نام “NanoCube یا LipoCube” میکرو فیلتر کرد تا سلول های بنیادی غنی شده از میکرو چربی و نانو چربی باشد که می توان به صورت سطحی تر برای جوان سازی پوست زیر سیاهی چشم تزریق کرد. پوست گردن یا پوست هر قسمت از بدن را بهبود بخشد.


بعد از عمل چه انتظاری باید داشت؟

در روش تزریق چربی میکروفت چربی از طریق یک برش کوچک روی ران‌های جانبی جمع‌آوری می‌شود که با نوارهای استریل بسته می‌شود و بسته به سبک زندگی بیمار ممکن است یک باند الاستیک برای چند روز اعمال شود. نواحی تزریق شده روی صورت و گردن ممکن است تا ۲ تا ۳ روز کبود شده و متورم به نظر برسند سپس به خوبی حل می شوند. بیماران می توانند بعد از عمل به خانه بروند و دوش گرفتن به مدت ۲ روز مجاز نیست. معمولاً به مدت ۳ روز آنتی بیوتیک نیاز است.


چه کسانی می توانند از تزریق میکرو چربی سود ببرند؟

با افزایش سن، آتروفی بافت نرم صورت و همچنین استخوان (اسکلت صورت) وجود دارد. در حالی که لیفت صورت و سایر روش‌های سفت کردن پوست نقش مهمی در معکوس کردن علائم پیری دارند، پر کردن بافت‌های نرم اغلب به همان اندازه برای به دست آوردن ظاهری جوان‌تر مهم است. این را می توان با بسیاری از مواد انجام داد، اما چربی همه کاره ترین و ماندگارترین آنهاست.

می توان از آن برای پر کردن گونه ها، حفره های زیر چشم، شقیقه ها، ناحیه ابرو و لب ها استفاده کرد. همچنین می توان خط فک را برجسته کرد. یک مزیت دیگر میکروفت این است که تزریق چربی به صورت اغلب ظاهر پوست را بهبود می بخشد. برای اینکه کاندیدای موفقیت آمیزی برای تزریق چربی میکروفت باشید، باید به اندازه کافی چربی اضافی در سایر نقاط بدن داشته باشید.


نتایج میکروفت چگونه خواهد بود؟

تزریق میکرو چربی و نانو چربی با سلول های بنیادی غنی می شود و پس از درمان بسته به میزان خون رسانی در ناحیه، سبک زندگی، سیگار کشیدن و غیره، نتایج باید سال ها باقی بماند و ۵۰ تا ۷۰ درصد چربی مانند چربی خود در ناحیه باقی می ماند. ناحیه و سلول های بنیادی به بازسازی سلول ها و جوان سازی پوست ادامه می دهند. در نتیجه، صورت، گردن و پوست شما در سال‌های آینده بهبود خواهند یافت.

نتایج پیوند میکرو چربی را می توان بلافاصله آشکار کرد، اگرچه اکثر بیماران در عرض ۳-۶ ماه نتایج قابل توجهی را مشاهده می کنند. نتایج کامل ممکن است تا یک سال طول بکشد. پیوند چربی به عنوان یک روش دائمی در نظر گرفته می شود، اگرچه ممکن است ۲-۳ درمان بعدی برای ایجاد نتایج مطلوب مورد نیاز باشد.


دکتر سوسن احمدی

دکتر سوسن احمدی

پوست، مو و زیبایی
دارای دکترای حرفه ای پزشکی بوده و به عنوان یکی از بهترین متخصصین زیبایی پوست و مو در ایران و شهر تهران مشغول فعالیت هستند.
ایشان دوره تخصصی زیبایی صورت را در دانشگاه UCT سپری کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =