فیلر گونه

تزریق فیلر گونه | هزینه فیلر گونه | بهترین دکتر تزریق فیلر گونه | ماندگاری فیلر گونه

آنچه می خوانید...

فیلرهای گونه اساساً پرکننده‌های پوستی هستند که به طور خاص به گونه‌ها تزریق می‌شوند. فیلرهای پوستی، مواد تزریقی نرم و ژل مانندی هستند که در زیر سطح پوست تزریق می شوند. از آنها برای انواع کاربردهای آرایشی رایج مانند صاف کردن خطوط لب، حجم دادن به لب ها و چین های بینی، بلند کردن استخوان گونه، کاهش حلقه های زیر چشم و البته پرکردن گونه ها استفاده می شود. محصولات پرکننده پوست در هر دو فرمول مصنوعی و طبیعی وجود دارند. محبوب ترین فرمول ها از اسید هیالورونیک یا HA به عنوان ماده پایه خود استفاده می کنند. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که توسط بدن تولید می شود و به جوانسازی، تقویت، آبرسانی و سلامت عمومی پوست کمک می کند.

فیلر های گونه چگونه کار می کنند؟

هنگامی که به پوست تزریق می شود، فرآیند پرکننده پوست با فرمول محصول تعیین می شود. در اکثر فرمول ها، به ویژه آنهایی که با اسید هیالورونیک ساخته شده اند، ژل در زیر پوست قرار می گیرد و در ناحیه اطراف محل تزریق پخش می شود. پس از یک دوره شش ماهه یا بیشتر، فیلر به تدریج و با خیال راحت جذب بدن می شود و پس از آن نیاز به درمان دیگری برای حفظ نتایج و زیبایی است.

با تزریق ژل به گونه ها، اسید هیالورونیک یا ترکیب مشابهی که در فرمول استفاده می شود، حجم و هیدراتاسیون گونه ها را افزایش می دهد و به گونه ها برجسته و سالمی طبیعی و سالم می بخشد. یکی از مزایای اصلی استفاده از مواد تزریقی ساخته شده با اسید هیالورونیک این است که پرکننده های اسید هیالورونیک را می توان با محلول های ایمن خاصی حل کرد.

این به این معنی است که اگر بیمار از فیلر گونه خود ناراضی باشد، پزشک می تواند آن را با راه حلی برای وادار کردن پرکننده به حل شدن دنبال کند، نه اینکه منتظر بماند تا فیلر به طور طبیعی توسط بدن جذب شود. سایر گزینه های ایمن و محبوب از پلی متیل متاکریلات، پلی-ال-لاکتیک اسید، هیدروکسی آپاتیت کلسیم و چربی اتولوگ ساخته شده اند، که چربی است که از بدن خود بیمار تهیه شده و به ناحیه تحت درمان تزریق می شود. در حالی که هر ماده مزایا و معایب خاص خود را به همراه دارد، پرکننده‌های اسید هیالورونیک به دلیل نتایج بدون خطر و فوری، محبوب‌ترین انتخاب‌ها هستند.

چرا پرکننده های گونه مهم هستند؟

در حالی که کاربردهای محبوب شامل تزریق در اطراف لب ها و چشم ها است، اکثر مردم کمتر از قدرت درمان های اطراف گونه ها آگاه هستند. بنابراین، تزریق گونه دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟ تزریق های گونه یک هدف منحصر به فرد دارند: مشخص کردن استخوان گونه های بیمار. بسیاری از جراحان پلاستیک و متخصصین پوست موافقند که گونه های مشخص پایه و اساس ساختار استخوانی برجسته و جذاب صورت هستند.

هنگامی که فردی دارای گونه های برجسته باشد، صورت او به طور خودکار ظاهری برافراشته و بلندتر پیدا می کند، در حالی که سایه مرکزی زیر استخوان گونه، لاغری و جوانی را در قسمت بالایی و میانی صورت ایجاد می کند. این درمان نیز به طرز شگفت آوری قابل تنظیم است. در حالی که سایر روش‌های درمانی می‌توانند در نحوه استفاده از آنها کمی محدودتر باشند، تزریق‌های گونه گزینه‌های مختلفی را در کاربرد به افراد ارائه می‌دهند.

برای مثال، افرادی که صورت‌های گرد دارند، می‌توانند درمان را سفارشی کنند تا چهره‌ای زاویه‌دار به آن‌ها بدهد. افرادی که صورت‌های لاغرتری دارند می‌توانند روی پرکردن گونه‌های خود تمرکز کنند. با درمان گونه، هنر بیشتر از حجم دادن به ناحیه تحت درمان است. هدف پزشک یا ارائه دهنده باید تکمیل صورت با پرکننده گونه باشد تا به تقارن صورت راست و چپ دست یابد و از زیبایی طبیعی صورت بیمار هماهنگی ایجاد کند.

چگونه بهترین دکتر تزریق فیلر گونه را انتخاب می کنید؟

برخی از پزشکان دوست دارند از پرکننده های گونه به عنوان “درمان کانتورینگ در سرنگ” یاد کنند. با این حال، مهم است که از ترکیب مناسب و همچنین تکنیک مناسب استفاده کنید. همانطور که در بالا گفتیم، گونه‌های قوی پایه و اساس ساختار استخوانی جذاب صورت هستند، اما استخوان‌های گونه ناحیه ظریفی هستند که به راحتی قابل درمان هستند.

اگر بیمار و پزشک از پرکننده گونه‌ای استفاده کنند که خیلی خشن یا بیش از حد مؤثر است، خطر دستیابی به ظاهری بیش از حد زاویه‌دار را تهدید می‌کند و باعث می‌شود چهره به جای جذاب، عجیب به نظر برسد. بهترین پرکننده‌های گونه برای انتخاب آنهایی هستند که دارای فرمول حاوی پایه اسید هیالورونیک و همچنین پرکننده‌هایی هستند که ویسکوزیته بالاتری دارند.

گزینه های با ویسکوزیته بالا به دلیل استحکام بیشتر پخش کردن آنها دشوارتر است. هنگام درمان گونه ها، پرکننده هایی را می خواهید که در محل تزریق مورد نظر خود باقی بمانند تا برجستگی استخوان گونه ای را که به دنبال آن هستید ایجاد کنید.

هزینه فیلر گونه چقدر است؟

قیمت دقیق درمان پرکننده گونه شما به عوامل متعددی از جمله تخصص ارائه دهنده یا پزشک، محل درمان و میزان پرکننده مورد نیاز برای گونه های شما بستگی دارد.

فیلر های گونه چه مدت دوام می آورند؟

طول عمر پرکننده پوست گونه به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله مهم‌ترین آنها میزان متابولیک طبیعی است که بدن شما ژل هیالورونیک اسید را تجزیه می‌کند و ژل هیالورونیک اسید را جذب می‌کند، که می‌تواند از فردی به فرد دیگر کمی متفاوت باشد.

با این حال، معمولاً یک بیمار می‌تواند انتظار داشته باشد که تزریق پرکننده پوست تا ۶ ماه به طور مداوم بهبود یابد و به طور متوسط ​​بین ۱۰ تا ۱۲ ماه بهبود یابد، حتی برخی از افراد هنوز ۱۸ ماه پس از عمل خود نتایج را مشاهده می‌کنند.

در حالی که این ممکن است برخی از خوانندگان را ناامید کند، توجه داشته باشید که وقتی نتایج شما شروع به محو شدن کرد، هیچ چیز مانع از دریافت مجدد درمان نمی شود. بسیاری از بیماران تصمیم می‌گیرند هر ۹ تا ۱۰ ماه یکبار یک درمان را رزرو کنند تا ساختار زیبایی و حجم ایده‌آل خود را در گونه‌هایشان حفظ کنند.

دکتر سوسن احمدی

دکتر سوسن احمدی

پوست، مو و زیبایی
دارای دکترای حرفه ای پزشکی بوده و به عنوان یکی از بهترین متخصصین زیبایی پوست و مو در ایران و شهر تهران مشغول فعالیت هستند.
ایشان دوره تخصصی زیبایی صورت را در دانشگاه UCT سپری کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =