بوتاکس صورت

بهترین دکتر بوتاکس صورت در نیاوران تهران

آنچه می خوانید...

اولین چین و چروک های قابل مشاهده خطوط بیان هستند. آنها اولین آثاری هستند که به دلیل انقباضات مکرر عضلات صورت توسط حالات صورت ما بر روی صورت باقی می ماند. اگرچه طبیعی است، اما گاهی اوقات ظاهر چین و چروک روی صورت می تواند آزاردهنده باشد. تزریق نورومدولاتورها، مانند سم بوتولینوم (بوتاکس، دیسپورت)، می تواند ظاهر چین و چروک های دائمی را به تاخیر بیندازد و چین و چروک های موجود در صورت را صاف کند.

بوتاکس صورت

سم بوتولینوم چیست؟

چین و چروک ها و خطوط ریز اغلب اولین نشانه هایی هستند که سن روی صورت ما باقی می گذارد. این علائم دائمی نتیجه ترکیبی از چندین عامل هستند. پیری پوست یک فرآیند طبیعی و ژنتیکی سلولی است. با گذشت سال ها، مکانیسم های نگهداری پوست کند می شود و به تدریج بدتر می شود. بازسازی سلول های اپیتلیال کند می شود، تولید کلاژن و الاستین، که پروتئین های مسئول حمایت از پوست ما هستند، به تدریج کاهش می یابد. تولید سبوم توسط غدد چربی نیز کند می شود و باعث می شود پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهد. بنابراین پوست کمتر کشش و انحنا دارد که باعث ظاهر شدن چین و چروک و خطوط ریز می شود.

سم بوتولینوم عمدتاً برای درمان چین و چروک های پیشانی، پنجه کلاغی و خطوط اخم (چروک بین ابروها) استفاده می شود. این دارو با تزریق مستقیماً در عضله مسئول چین و چروک به منظور رهاسازی آن انجام می شود. با فلج کردن عضله مسئول، چین و چروک به طور کامل صاف می شود یا کاهش می یابد. اثرات سم بوتولینوم به سرعت و تنها چند روز پس از تزریق قابل مشاهده است. از آنجایی که سم بوتولینوم به طور طبیعی توسط بدن دفع می شود، فرآیندی ایمن و غیر الزام آور است.

تزریق بوتاکس صورت چگونه خواهد بود؟


در روز تزریق نیازی به ناشتا بودن نیست. ۷ روز قبل و ۷ روز بعد از تزریق نباید آسپرین، داروهای ضد التهاب یا ویتامین C مصرف کنید. مداخله به این ترتیب حدود ۱۵ دقیقه طول می کشد. پزشک مقدار کمی از محصول را به عضله تزریق می کند. در طی ۴ ساعت پس از تزریق توصیه می شود ورزش فشرده انجام ندهید و دراز نکشید.

همچنین لازم است در ۲۴ ساعت بعد از جلسه از دستکاری (ماساژ نواحی تحت درمان) خودداری شود. از طرفی می توان بیشتر فعالیت های معمول روزانه را ادامه داد. انقباض عضلات تحت درمان در طی ۲ تا ۳ ساعت پس از درمان (به عنوان مثال اخم کردن ابروها، بالا بردن چشم ها)، به تثبیت عضلانی محصول کمک می کند.

تزریق‌ها اثری روی صورت باقی نمی‌گذارند. قرمزی در نقاط تزریق ممکن است وجود داشته باشد اما در کمتر از یک ساعت از بین می رود و می توان آرایش کرد. اثر مفید بر شدت چین و چروک، اگرچه ۷۲ ساعت پس از درمان قابل توجه است، اما ۱۰ تا ۱۵ روز بعد به حداکثر خود می رسد.

فیلم تزریق بوتاکس صورت

نتایج تزریق بوتاکس صورت

نتایج پس از چند روز قابل مشاهده خواهد بود، اما برای حدود پانزده روز، اثرات روی صورت می تواند متغیر باشد (حتی گاهی اوقات نامتقارن) قبل از اینکه در نهایت تثبیت شود. در طول اولین جلسه، پس از ۴ تا ۶ ماه، معمولاً اثرات از بین خواهند رفت. نتایج با تزریق های مکرر طولانی تر است. تزریق ها باید ۲ تا ۳ بار در فواصل زمانی ۵ تا ۸ ماهه انجام شود تا ثبات خاصی در نتیجه حاصل شود.

توصیه می شود هرگز جلسات تزریق را بیشتر از ۴ ماه نزدیک نکنید، به ویژه برای جلوگیری از ایجاد مقاومت در برابر محصولات.

در صورت ضخیم شدن پوست یا “شکستگی عمیق”، ممکن است نیاز به انجام تکنیک های دیگر (پر کردن) برای بهینه سازی نتیجه باشد.

برای قضاوت در مورد نتیجه بین ۸ تا ۱۵ روز پس از تزریق توصیه می شود.

اگر از لنزهای تماسی استفاده می کنید، ممکن است لازم باشد چند قطره اشک مصنوعی در هر چشم به مدت چند روز بریزید (تزریقات گاهی اوقات ترشح اشک را کاهش می دهند).

ماندگاری

تعدیل کننده های عصبی موقتی هستند و به تدریج توسط سیستم لنفاوی حذف می شوند. پس از دفع سم، عضله پس از ۳ تا ۴ ماه قدرت خود را بازیابد. اثر دائمی تر با تزریق منظم سم بوتولینوم ایجاد می شود، زیرا ماهیچه به طور طبیعی ضعیف می شود.

موارد منع مصرف تزریق سم بوتولینوم چیست؟

این محصول برای زنان باردار یا شیرده، افراد مبتلا به بیماری های عصبی مانند میاستنی گراویس ممنوع است و برای بیمارانی که درمان ضد انعقادی مصرف می کنند یا از اختلالات انعقادی رنج می برند توصیه نمی شود.

این درمان برای افراد زیر ۱۸ سال توصیه نمی شود.

به طور کلی، اگر برای اسپاسم پاتولوژیک با تزریق سم بوتولینوم نیز درمان می‌شوید، اگر فلج ماهیچه‌های صورت را تجربه کرده‌اید، اگر شما یا یکی از اعضای خانواده‌تان از بیماری عصبی عضلانی مانند میاستنی گراویس یا اختلال انعقادی رنج می‌برید. ، باید به دکتر سوسن احمدی اطلاع دهید. او در مورد مناسب بودن تزریقات روی شخص شما و بهترین راه برای ادامه در صورت لزوم تصمیم خواهد گرفت.

انتخاب یک دکتر خوب برای تزریق بوتاکس صورت بسیار مهم است تا بهترین نتیجه را به دست آورید. دکتر سوسن احمدی دارای تجربه و مهارت بسیار بالایی در تزریق بوتاکس صورت و دیگر نواحی بدن می باشند.

بوتاکس

مقالات دیگر: درمان چین و چروک زیر چشم

عوارض احتمالی تزریق بوتاکس

  • درد
  • تورم
  • کبودی در نزدیکی محل تزریق
  • سردرد
  • ضعف موضعی عضلانی اگر محصول به مقدار زیاد تزریق شود.
  • ناراحتی هنگام تزریق (اغلب به دلیل ترس از سوزن ایجاد می شود)

دکتر سوسن احمدی

دکتر سوسن احمدی

پوست، مو و زیبایی
دارای دکترای حرفه ای پزشکی بوده و به عنوان یکی از بهترین متخصصین زیبایی پوست و مو در ایران و شهر تهران مشغول فعالیت هستند.
ایشان دوره تخصصی زیبایی صورت را در دانشگاه UCT سپری کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + هجده =